UMEM BECERİ’ 10 PROJESİ SİGORTACILIK SEKTÖRÜ HK.

Kas 07, 2012

UMEM Beceri’10 projesi kapsamında sigortacılık sektöründe kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak üzere. Teknik Komite düzeyinde çalışmalara başlanmıştır. Söz konusu çalışmalar, müfredat hazırlıkları, eğiticilerin eğitimi ve eleman ihtiyaçlarının belirlenmesi konularını kapsamaktadır.

 

Bu çerçevede, ilk etapta sektörün nitelikli eleman ihtiyacının yoğun olarak yaşandığı “Sigortacılık Acenteleri Teknik Personeli”, “Bireysel Emeklilik Aracısı”, “Eksper Yanında Görevli Yardımcı Personel” ve “Hayat Grubu Teknik Personeli” mesleklerine yönelik olarak talep toplama çalışması yapılarak, bu alanlardaki tahmini işgücü ihtiyacı tespit edilecek ve sektörün talebinin UMEM Beceri’10 projesi kapsamında karşılanmasına yönelik detaylı çalışma başlatılacaktır.

 

Birliğimiz tarafından, sektörün yukarıda belirtilen alanlardaki nitelikli eleman ihtiyacını tespit etmeye yönelik olarak bir talep formu hazırlanmıştır. Ekte de bir örneği yer alan formun, sigortacılık sektöründe nitelikli elemana ihtiyaç duyan üyelerimize iletilmesi ve söz konusu form ile toplanan taleplerin UMEM Beceri’ 10 Bilgi Sistemine girilmesi büyük önem taşımaktadır.

 

 

 

Üyelerimize duyurulur.

 

 

 

EK-1: SİGORTACILIK SEKTÖRÜ İŞGÜCÜ-STAJYER TALEP FORMU (Görmek İçin Tıklayınız)

 

Duyurular
uçak biletitravesti